Brygada zbójnicka i kapela góralska Karpackie Zbóje zapraszają do zorganizowania zbójnickiego eventu! -> www.karpackiezboje.pl

 

zbojnickiegroup biale   karpackie zboje

 

Kompanię zbójnicką i zespół góralski „Karpackie Zbóje” www.karpackiezboje.pl tworzą górale i góralski o bogatych muzycznych tradycjach kz1arodzinnych. W składzie naszej 50 osobowej zbójnickiej brygady znajdują się pasjonaci zbójnictwa, muzycy, gawędziarze i multiinstrumentaliści, piloci wycieczek, przewodnicy beskidzcy i tatrzańscy, wodzirej – konferansjer i brygada krzepkich zbójników, organizujących inscenizowane napady zbójnickie na turystów, kuligi Janosikowym wąwozem z napadami zbójnickimi.

Wszyscy wywodzimy się z Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego oraz z regionu Pienin i Spisza. Znamy i kochamy nasz region. Dawne góry bielsko – żywieckie (czyli obecny Beskid Śląski i Beskid Żywiecki) oraz region Pienin i Spisza był przez 400 lat terenem o największym nasileniu zbójnictwa ludowego na całym łuku Karpat. Pisze o tym w swoim „Dziejopisie Żywieckim” znamienity wójt miasta Żywca (stolicy zbójnictwa karpackiego) Andrzej Komoniecki. Nasza zbójnicka pasja zrodziła się w 2007 roku, kiedy to został wyznakowany w Karpatach SZLAK ZBÓJNIKÓW KARPACKICH www.zbojnickiszlak.pl

Zobacz zdjęcia z naszych zbójnickich eventów!

Nasz zespół powstał w celu promocji szeroko pojętej góralszczyzny i tematyki zbójnictwa karpackiego. Naszą misją jest to, aby pokazać, że zbójnictwo to niematerialne dziedzictwo kulturowe całej Europy, a w jej obrębie mitycznego łuku Karpat.

W naszej muzyce słychać powiew wiatru halnego wiejącego znad Babiej Góry – „matki niepogód i zbójnickiego matecznika”, Pilska i Romanki, gdzie przez dziesiątki lat na śródleśnych polanach zbójnicy urządzali huczne biesiady, znad szczytów Klimczoka i Szyndzielni, gdzie swoje zbójnickie dwory wybudowali słynni bracia Klimczakowie, znad pasma Magurki Wilkowickiej, gdzie swoją kryjówkę miał zbójnik Rogacz jak również spod masywu Trzech Koron w Pieninach, które eksplorował słynny zbójnik Józef Baczyński zwany Skawickim.

Brygada zbójnicka w Wysowej Zdroju.

Fot. Brygada zbójnicka w Wysowej Zdroju.

Podczas naszych występów poczują Państwo zapach kwitnących na beskidzkich polanach ziół, palącej się przy szałasie watry, usłyszycie nawoływania pasterzy pasących owce na beskidzkich halach. Przeniesiemy Państwa w mistyczny, zbójecki wymiar, gdzie oczyma wyobraźni zobaczycie dawne zbójnickie dzieje naszego regionu.

W naszej muzyce znajdują się elementy kultury wołoskiej. Trzeba bowiem pamiętać, że górale, jak i zbójnicy wywodzą się z plemion wołoskich, które przywędrowały w Beskidy w XV wieku, zasiedlając te tereny i wprowadzając na beskidzkie hale owce, które są bardzo charakterystycznym elementem beskidzkiego krajobrazu. Nasza muzyka poprowadzi Państwa przez Polskę, Słowację, Czechy, Ukrainę, Rumunię i Węgry, gdzie wiedzie jeden z najdłuższych w Europie szlaków kulturowych – Szlak Zbójników Karpackich.

W swoim programie artystycznym prezentujemy zbójnickie melodie w oryginalnym brzmieniu, gramy głównie muzykę z regionu Żywiecczyzny, śpiewamy muzykę górali żywieckich, śląskich, podhalańskich, orawskich, spiskich i pienińskich.

W skład naszego zbójeckiego instrumentarium wchodzą m.in: skrzypce, gęśle, złóbcoki, akordeon, kontrabas, heligonki, dudy żywieckie, instrumenty pasterskie, multanki, trombita, róg pasterski, okaryna i zbójecka piła do gry.

Detal ze stroju góralskiego Karpackich Zbójów.

 

Nasz zespół ukazuje piękno góralskiej muzyki oraz bogatą spuściznę kulturową Beskidów i innych części Karpat. Z nami poznasz smak zbójnickiej przygody. Zaśpiewamy całe mnóstwu unikatowych zbójnickich przyśpiewek w oryginalnym brzmieniu, opowiemy legendy zbójnickie, nauczymy Was tańca zbójnickiego i pokażemy jakie są elementy stroju prawdziwego zbójnika.

Nasz zespół wyspecjalizował się w organizacji zbójnickich imprez integracyjnych w Beskidach i nie tylko. Nasze zbójnickie eventy organizujemy podczas kuligów, biesiad góralsko – zbójnickich, wyjazdów szkoleniowo – integracyjnych, konferencjach, bankietach, weselach oraz na wycieczkach Szlakiem Zbójników Karpackich. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się organizowane przez nas od wielu lat profesjonalne napady zbójnickie.

Nasz zbójnicki team zajmie się także pilotażem i obsługą imprez turystycznych: kolonii, zielonych i białych szkół, wyjazdów turystycznych i integracyjnych. Nasz zespół tworzą doświadczeni piloci wycieczek, przewodnicy beskidzcy i tatrzańscy, animatorzy czasu wolnego, wychowawcy kolonijni i kierownicy placówek wypoczynku.

W beskidzkich lasach aż roi się od zbójników.

 

Nasza kapela góralska realizuje ponadto edukacyjne programy artystyczne dla dzieci i młodzieży, które prezentują kulturę i zwyczaje regionu górali z Beskidu Żywieckiego, Śląskiego i Małego, Orawy, Spisza, Pienin.

Na naszych zbójnickich imprezach integracyjnych usłyszycie wesołe śpiewy, góralską muzykę, śmiech góralskich dziewcząt i pokrzykiwania harnasia wymachującego w rytm muzyki zbójecką ciupagą lub palicą. Nasze występy zapewniają wesoły góralsko – zbójnicki klimat pełen humoru, tańca, wspólnych zabaw i śpiewów z publicznością.

Naszą zbójnicką ofertę imprez kierujemy do hoteli, pensjonatów, karczm góralskich na terenie całego kraju, jak również do szkół i innych placówek edukacyjnych.

Zapraszamy grupy zorganizowane do wspólnej zbójnickiej zabawy. Chwile spędzone z naszą brygadą zbójnicką na zawsze pozostaną w waszej pamięci.

 

Zobacz zdjęcia z naszych zbójnickich kuligów!

 

PROGRAMY ARTYSTYCZNE „KARPACKICH ZBÓJÓW”

ZBÓJECKA OPRAWA IMPREZ INTEGRACYJNYCH I OKOLICZNOŚCIOWYCH

Nasza kapela „Karpackie Zbóje” wyspecjalizowała się w imprezach typowo zbójnickich.

Kompania zbójnicka Karpackie Zbóje w Terchovej - Janosikowej krainie.

 Imprezy rozrywkowo-artystyczne:

 • występ kapeli góralskiej z muzyką zbójnicką,
 • biesiada góralska i zbójecka (z kuligiem i ogniskiem),
 • wieczór karpacki z degustacją zbójeckich potraw z regionalnym programem artystycznym,
 • profesjonalne napady zbójnickie,
 • obrzęd pasowania na zbójnika,
 • występy naszych zbójnickich tańcowników ze zbójeckimi ciupagami (nauka hajduka, obrytki, zbójnickiego),
 • wesela i śluby na zbójnicką nutę,
 • chrzciny i komunie z kapelą Karpackie Zbóje,
 • wieczory kawalerskie i panieńskie na góralską i zbójnicką nutę,
 • prowadzenie dyskotek, imprez i konkursów karaoke,
 • wodzirej ,,Janosik” w oryginalnym stroju zbójnika karpackiego, który poprowadzi dowolną imprezę,
 • imprezy plenerowe z napadem zbójnickim proćpokowej bandy,
 • zbójnickie kuligi z pochodniami,  imprezy przy zbójnickiej watrze z cateringiem iście po zbóju,
 • baciarka góralska,kz5a
 • chrzest zbójnicki i golyni w dybach,
 • kolacje regionalne w karczmach na zbójecką nutę z degustacją regionalnych potraw,
 • oprawa muzyczna imprez góralskich,
 • pikniki firmowe w plenerze,
 • zbójeckie imprezy teambuildingowe,
 • zbójnicki Questing i geocoaching,
 • rajdy i trekkingi zbójnickie
 • wycieczki Szlakiem Zbójników Karpackich,
 • sylwester z kapelą Karpackie Zbóje,
 • kabaret góralski,
 • catering zbójnicki,
 • zbójnickie przejścia z kijami Nordic Walking,
 • promocje firmowe,
 • zbójeckie show sceniczne,
 • quizy znajomości gwary góralskiej,
 • zbójnickie konkursy na jak najszybsze wypicie zbójeckiej palenki,kz6a
 • nauka gry na unikatowych instrumentach ludowych,
 • pastorałki, kolendy góralskie w wykonaniu kapeli Karpackie Zbóje (oferta świąteczna),
 • wynajem hali, namiotów wraz z osprzętem,
 • organizacje pobytów dla grup zorganizowanych, konferencji oraz szkoleń
 • karaoke po góralsku,
 • warsztaty sztuki ludowej,
 • ze zbójnickim przewodnikiem  w góry - wyprawa górska z przewodnikiem beskidzkim / tatrzańskim,
 • góralskie hostessy,
 • góralskie i zbójnickie programy dla dzieci
 • dysponujemy autokarami / busami

Podczas zabaw sami wybierzemy te zbójnickie konkurencje, które najlepiej będą nadawały się podczas realizacji Państwa imprezy. Nasza zbójnicka brygada gwarantuje Wam wysoką jakość świadczonych usług.

kz10aWielu miłośników góralskiej muzyki, pobawi się snadnie przy dźwiękach skrzypecek, piscołecek, dudzicków i heligonek.

Pomożemy Państwu w zorganizowaniu góralskiego eventu w Beskidach i nie tylko. Z racji tego, że bardzo dobrze znamy obszar Beskidów pomożemy również w zarezerwowaniu najlepszej karczmy góralskiej, sprawdzonego noclegu (hotel, pensjonat, gospodarstwo agroturystyczne), transportu (busy, autokary), licencjonowanego pilota wycieczek, przewodnika beskidzkiego i zwiedzeniu wielu atrakcji turystycznych.

Zorganizujemy dla Państwa wspaniały góralski kulig, a także aktywny wypoczynek w Beskidach (parki linowe, Nordic-walking, rakiety śnieżne, narty biegowe, szkółki narciarskie, instruktorzy narciarscy, sporty extrelalne, turystyka kwalifikowana, gry plenerowe).

kz15aZakosztujcie zbójnickiej atmosfery, góralskiego jadła, humoru i janosikowej muzyki razem z Karpackimi Zbójami w Beskidach!

Polecamy wspólne muzykowanie razem z Nami! Wspólnie potańcujemy i pośpiwomy, że hej! Pokażemy Wam nasze archaiczne i unikatowe obrzędy góralskie i poznacie tajemniczy świat Karpackich Zbójów!

Kapela Karpackie Zbóje zapewni oprawę muzyczną imprez okolicznościowych w hotelach, pensjonatach, ośrodkach wczasowych, karczmach, restauracjach.

Na życzenie Klienta nasz występ może być wzbogacony o gawędziarza – multiinstrumentalistę, zielarzy, góralskich przepowiadczy pogody, góralskich bioenergoterapeutów, rzeźbiarzy, bibułkarki itp.

 

Karpackie Zbóje w akcji.Warto zaryzykować spotkanie z kapelą góralską „Karpackie Zbóje” w Żywcu – stolicy zbójnictwa karpackiego, poznać góralskie tańce, sekrety zbójnickiej przyrody. Życie zbójnika pełne jest niebezpieczeństw, ale i uroków. Góralski temperament, umiłowanie wolności i swobody, niechęć do podporządkowania się normom społecznym oraz skłonność do licznych wędrówek, przyczyniły się do tego, że wielu mieszkańców karpackich wiosek wybrało taki sposób na życie. Nasza kapela od kilku lat odważnie kroczy zbójnickim chodnikiem muzykując na wielu imprezach w Polsce i za granicą. Ukochaliśmy sobie góralską ślebodę i góralską muzykę.

Kto z was chce przystąpić do naszej zbójeckiej bursy musi odznaczać się wyjątkową odwagą, sprytem, gibkością wiedzą na temat szeroko pojętej góralszczyzny. Musi także dotrzymać wierności zbójeckiej przysiędze i zgodnie działać w grupie, bowiem od tego  zależy powodzenie zbójnickiej akcji i bezpieczeństwo całej zbójnickiej kompanii.

Karpackie Zbóje i hymn górali karpackich grany przez Jacentego Ignatowicza.

 

Na Zbójnicki Szlak z Karpackimi Zbójami można wejść w stolicy zbójnictwa karpackiego - Żywcu. Strzeżcie się, bo czekają was ryzykowne przygody. Poznajcie zbójeckie obyczaje i nauczcie się góralskich tańców. Być może zdobędziecie zaufanie herszta i zostaniecie przyjęci do naszej bursy!

Posiadamy swój profesjonalny sprzęt nagłaśniający.

 

 

 

 

Ceny w zależności od indywidualnego zamówienia.

Leszek Młodzianowski - harnaś Zbójnickiego Szlaku.

 

Karpackie Zbóje planują kolejną wyprawę – aby uświetnić Twoją imprezę!

Współpraca z nami to gwarancja profesjonalizmu i dobrej zabawy!

Zapraszamy zatem do skarbca góralskiej i zbójnickiej tradycji!

Ze zbójeckim pozdrowieniem!

Haś!

Zespół Karpackie Zbóje

www.karpackiezboje.pl

www.janosik.info.pl

www.napady.zbojnickie.pl

www.kompaniazbojnicka.pl

Kup gadżet zbójnicki ze Szlaku Zbójników Karpackich.Kliknij tutaj!

Zobacz filmy z naszych zbójnickich napadów i zbójnickich eventów.Kliknij tutaj!

Projekt „SZLAK ZBÓJNIKÓW KARPACKICH”® FIRMY ZBÓJNICKI SZLAK LESZEK MŁODZIANOWSKI, a w szczególności prezentowane koncepcje, pomysły i rozwiązania na mocy ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych z dn. 04.02.1994 r. Dz. U. nr 24 poz. 83 stanowią własność autora. Projekt ZBÓJNICKI SZLAK ani żadna z jego części nie może być w żaden sposób kopiowana, powielana, dystrybuowana bez pisemnej zgody autora.