Karmimy obficie, regionalnie smacznie i zdrowo! Iście po zbójnicku!
Zobacz zdjęcia z naszych zbójnickich imprez plenerowych
ZBÓJNICKI CATERING, ORGANIZACJA IMPREZ PLENEROWYCH I PRZYJĘĆ OKOLICZNOŚCIOWYCH, FESTYNÓW, BANKIETÓW, EVENTY ZBÓJECKIE!
KUCHNIA ZBÓJNICKA, KUCHNIA GÓRALSKA, KUCHNIA STAROPOLSKA, KUCHNIA POLOWA, SPRZEDAŻ OSCYPKA NA STOISKACH REGIONALNYCH!
OBSŁUGUJEMY IMPREZY W CAŁYM KRAJU! HEJ!
O NAS
Zbójnickie Group ma przyjemność zapoznać i zainteresować Państwa swoją ofertą w zakresie organizacji i obsługi gastronomiczno-technicznej zbójnickich eventów, pikników firmowych, imprez okolicznościowych. Skorzystajcie z naszego bogatego doświadczenia! Posiadamy własne profesjonalne stoiska wykonane w stylu góralskim i zbójnickim. Podczas imprez jesteśmy ubrani w stroje regionalne oraz oryginalne zbójnickie mundury. Często też towarzyszy nam nasza bursa zbójnicka - Karpackie Zbóje www.karpackiezboje.pl
Nasza Firma od 2007 roku zajmuje się kompleksową obsługą różnego rodzaju imprez: sportowo-rekreacyjnych, targowych, jarmarków, festynów, festiwali, lokalnych imprez dzielnicowo-osiedlowych, uroczystości dożynkowych, pikników, koncertów, biesiad piwnych i góralskich.
Wyspecjalizowaliśmy się w zbójnickim i góralskim cateringu, kuchni polowej, organizacji i obsłudze konferencji, sympozjów, bankietów, koktajli, wesel, spotkań integracyjnych, biznesowych imprez promocyjnych, oraz przyjęć okolicznościowych.
Fot. Kiełbasy zbójeckie.
Naszymi Klientami są różnego rodzaju organizacje i instytucje, przedsiębiorstwa oraz firmy państwowe i prywatne, usytuowane w wielu miejscowościach na terenie całej Polski i nie tylko.
Dysponujemy fachową obsługą oraz wysokiej jakości sprzętem. W przypadku imprez odbywających się w plenerze nasza oferta obejmuje stoiska gastronomiczne organizowane w namiotach, zawierające: roll-bary do piwa, napoje chłodzące, popcorn, watę cukrową itp.
Imprezy cateringowe, bankiety, przyjęcia okolicznościowe mogą być organizowane w pomieszczeniach wskazanych przez zainteresowanych. Zajmujemy się także organizacją zbójnickiego cateringu w różnych miastach w salach przez nas proponowanych oraz w naszych namiotach przy użyciu własnych stołów, krzeseł, ław, innych sprzętów i akcesoriów.
Oferujemy także wysokiej klasy konferansjerów, gawędziarzy - multiinstrumentalistów oraz programy artystyczno-muzyczne dostosowane do rodzaju imprezy i zgodnie z oczekiwaniami naszych Klientów. Zapewniamy estrady różnej wielkości, nagłośnienie, oświetlenie, hostessy, ochronę itd.
ZBÓJNICKIE JADŁO
Fot. Szaszłyki po zbójnicku.
Dziś w dobie dobrobytu i sytości, wracamy do tradycji żywieniowych naszych przodków. Obecnie panuje moda na zdrową żywność i nawrót do potraw zapomnianych.
W dawnych czasach zbójnicy, którzy byli uzbrojeni w wałaszki, noże zbójeckie, pistolce, strzelby od czas do czasu i na jakąś karczmę napadli, a to zaszli na halę do bacy po oscypki. Żyli szybko i ryzykownie. Lubili pijać zbójnicką okowitkę, dobre żywieckie piwo, które w gorące dni gasiło pragnienie czy uherskie słodkie winko z Tokaja. Zdarzało się, że i hrubemu gospodarzowi lub bacy na hali podwędzili owcę czy jagnie i uskwarzyli je na ogniu lub ugotowali w kotle do warzenia żętycy w maśle, słodkim mleku z dodatkiem szafranu. Było to tzw. zbójnickie mięso (mięso baranie). Barana rozcinano na pół lub ćwiartowano, dodawano wątrobę, a czasami nawet płuca i gotowano. Baranina nieraz przymaszczona była borsuczym lub niedźwiedzim sadłem. Dziczyznę pieczono na ogniu. Często zbójnicy nosili ze sobą 3, 4 - litrowy baniasty, żelazny kotlik, który był niezbędny do ugotowania strawy dla całej kompanii zbójnickiej. Po uczcie zbójnickiej z reguły tańcowali, palili tytoń, cieszyli się życiem i obecnością frajerek, dopóki sen i pijaństwo ich nie zmorzyło do cna.
Gdy zbójnikom kiszki marsza grały nie brakowało im sprytu aby z komory karczmiennej wykraść małe co nieco. W tym celu najśwarniejszy tańcownik obtańcowywał karczmareczkę, a w tym samym czasie zbójnicy z kompanii wykradali zawartość spiżarni, a czasem to i jakieś talary udało się skraść! Hej!
Często po udanych napadach zbójnickich zmęczeni zbójnicy lubili dobrze zjeść i wypić. Doskonała góralska kuchnia i żywa muzyka doskonale współgrała z temperamentem zbójów. Zbójnicy posiadali charakterystyczny jadłospis wspólny na terenie całego łuku karpackiego. Zbójnicy żywili się najczęściej plackami owsianymi lub kukurydzianymi, serem owczym, pieczonymi ziemniakami, pieczonym lub wędzonym mięsem, czasami chlebem z masłem lub smalcem. Uwielbiali pić żętycę. Zapasy żywności, manierkę z wodą lub okowitką, czerpak, kubek, nóż, łyżkę zbójnicy nosili najczęściej w przewieszonej przez ramię torbie myśliwskiej.
Zbójnicy w swoich torbach mieli czasami dość spory zapas zbójnickiego jadła, takiego jak grudki zbójeckiego sera (oscypki, bunc słodki i solony, bryndza), czasami dzieżkę swojskiego masła, pół połcia słoniny, kawałek placka owsianego z bryndzą. Jak sie zbójnikowi powiodło to i udziec sarni, spyrkę lub kąsek miysa owinięty w płócienny gałganek mioł przi sobie. Od czasu do czasu zbójnicy popili też świeżego mleka z czerpaka albo żętycy, która gasiła pragnienie. Każdy rasowy zbójnik nie rozstawał się z flaszką okowitki z małym kusztyczkiem do picia.
Zbójnicy przez wiele miesięcy przebywali w górach, gdzie w otępnych lasach zastawiali sidła na zwierzęta, a w potokach górskich łapali pstrągi, których w dawnych czasach nie brakowało. Często zbójnicy zapuszczali się w karpackie knieje w poszukiwaniu ptasich jaj, które spożywali na surowo lub zapiekali w popiele, wybierali z dziupli drzew cenny i słodki miód dzikich pszczół, zbierali owoce runa leśnego (grzyby, jagody, korzenie słodkiej paproci). W czasie posiłku zbójnicy omawiali też kolejne napady.
W dawnych czasach przysmakami zbójników były również jajecznica, owsiana bryja z mlekiem, dania z kwaków (zupa z karpieli, karpiele opiekane na blasze), potrawy z ziemniaków - bacanki, placki, kluski, prażuchy z oskubkami, ze śmietaną i maślanką, placki ziemniaczane pieczone na blasze - kominiorze, kotlety z fasoli, fasola z kapustą, smalec, kluski szkucioki, prażuchy z oskubkami, kwaśnica, zupy grzybowe, wodzionki, zupa ze serwatki, buchta drożdżowa z masłem i serem czy chleb razowy ze smalcem.
Goszcząc u nas zaznacie tej atmosfery dawnych zbójnickich uczt. Po zbójnickiej biesiadzie trzeba zatańczyć zbójnickiego, co by rozruszać kiszki i miejsce na inną strawę zrobić! Hej!
ZAPROSZENIE PO ZBÓJU!
Fot. Golonka zbójnika Proćpoka.
Promocja Zbójnickiego Jadła na targach gastronomicznych we Wrocławiu
Zacny i szykowny Gościu jeśli chcesz zobaczyć prawdziwych, szumnych karpackich zbójników w akcji to nie zwlekaj i zamów zbójnicką biesiadę już teraz! Integracja po zbójnicku ino z Karpackimi Zbójami!
Z nami pod smrekami, jedlami i bukami będziesz miał możliwość degustować zbójnickie przysmaki (oscypki z owczarskiej koliby, syrki burgrabiego, bryndzę od połonińskiego gazdy, zbójnickie gałuszki i inkse cuda).
Hetman zbójnicki na znak rozpoczęcia zbójnickiej uczty strzela z pistolca i krzyczy w niebogłosy! Gorzałczynę czas zacząć! Gorzołke w morde loć! Ciesząc się, każe buczno trunków i jadeł nosić! Jak nie wypijesz, to zacznie cie jaszczur po gardle drapać!
Nasze zbójeckie galanki poleją Wom w czerpakach uherskiego winka, po którym aż się w ocach ćmi i można zobaczyć hasające w lasach bandurki! Dwa decy palenki i już jesteście gotowi! Hej!
Nasza śwarna karczmarka da się przynapić każdemu, bo zbójnicy płacą! A mają z czego płacić, bo w pasie talarów moc!
Tęgi haust palącego trunku, kolejna konewka piwa, a na deser półkwartecka okowitki, hej! Potem jesce gąsiorek palinki, pękaty dzbanek z piwem z burgrabiowskiego browaru, śliwowica Pyzdry, miodunka Sebastiana Burego, piwo kasztelańskie, zbójnicka borowiczka, napoje ziołowe słodzone miodem, wino serwatkowe, warzonka, nalewki na owocach, śliwowica, szklanica Tokaju przywiezionego z madziarskich krajów i iknse napoje Harnasiowej Mocytrza wypić na frasunek!
Chybojcie wartko na spotkanie z Karpackimi Zbójami bo będziemy serwować nalewki z Frydmańskich piwnic i wódke pacholską ze starościńskiego lochu, śmierdziuche, szmorgawice i jałowcówkę, kociołek wiedźmy Czorbuli, wino z plebankowej zakrystii, zbójnicki jarzębiak, nalewkę Czarnego Prokopa, herbatkę Kroćpoka, cesarskie wino, borowiczkę zbójnika Gałajdy, która ma swojom siłę. Jest w niej tatrzańsko gorycka i liscy korzeń i marunka i zajęco kapusta, i paprotka, i wselijakie ziela! Przynapijcie się z nami setnie!
Po takim spożyciu ognistych trunków nie wypada nic innego jak tylko se legnąć na gnotku i dychnąć na chwile! Ino trza po tej zbójeckiej miksturze chadzować ostrożnie, coby se guza na łebie nie nabić! Haś!
Trza wiedzieć, że ta ambrozja gór działa długo, co potwierdzi nasz stary Bacza i Pan hrabia na Liptowie i Orawie.
Ognisko z grubych kloców drewna świerkowego, suto zastawione stoły zbójnickimi plackami, chleb ze starościńskiego młyna, zbójnicki kociołek z ostrą zupą gulaszową, pieczony babuć, zbójnickie dzyndzałki, dziczyzna, pieczeń jelenia, swojska kiełbasa podawana w wiklinowych koszach, spyrka z juhaskich tobołków, zbójnicki pieróg, słonina żubrowa, łapy niedźwiedzie, zbójnickie pokrawki i gałuszki z ziemnioków, zbójnickie poleśniki, żebroczka, placki na tłusto ze skwarkami i boczkiem, kołacze i herbaty owocowo-ziołowe, smakowite zapachy mięsiwa i kwaśnicy roznoszonej w żeliwnych kociołkach, piwo sołtysa Klimka Miętusa podawane w cynowych kuflach to wyróżnik naszej oferty nad innymi!
Siorbnijcie se ze zbójnickiego kociołka bigosu myśliwskiego! Żur zbójnicki u nos to Mo być taki, co chłop w kiyrpcach ma po nim przejść i się nie utopić! Hej! Zbójnicki zur nolepsy wtedy kiej baba przecedzi go przez chłopskie gacie. Mo ci on wtedy smak i aromat!
Wartko, Jako żywo! Karcma pełna gości tętni gwarem, muzyką i zbójnickimi przyśpiewkami!
Rajtani, starościńscy knechci z radości będą gęsto strzelać z muszkietów, flint, samopałów i hakownic podczas naszych zbójeckich wygibasów! Hej!
Kuchnia zbójnicka to kuchnia unikatowa wymyślona przez Karpackich Zbójników! Tylko i wyłącznie my znamy sekretne receptury na zbójnickie przysmaki!
Zamawiając imprezę u nas dowiecie się jak smakuje Kiełbasa Kwicoła, Cycek Maryny, Schab Proćpokowy, Pieczeń Martyna Portasza, kanapeczki Fiedorówki, Klimczokowe Jodło, Kulinarny Masnego Pomysł na Ceprów, Kotlet Burgrabiego Frydeckiego, Synka Po Zbóju, Przeplataniec Ondraska, Zbójecka Pieczeń, Zbójnicka Sakwa Juhasa, Zbójnicki Chleb, Półmisek Pyzdry, Zapiekanka Zbójnicka, Żeberka Pijane Zbóje,Gościna Zbójnicka, Zbójnickie Korycisko, Boczek Klimczoka Po Zbójnicku, Przysmak Harnasia, Szaszłyk Zbój czy Karłowaty Rozbójnik.
Pytomy Wos piyknie na zbójecką biesiadę z Karpackimi Zbójami!
Zbójnicy, zbójnicy,
Warzom owce w zyntycy
I muzyce dali znać, dali znać,
Coby przysła im zagrać.
ZBÓJNICKIE GOTOWANIE Z KARPACKIMI ZBÓJAMI
Fot. Harnasiowe smakołyki.
Promocja Zbójnickiego Jadła w Skoczowie
Ej, baca nas, baca nas
dobrych chłopców na zbój mas,
Jesce byś ich lepszych miał,
gdybyś se im sera dał!
Podczas zbójnickiego gotowania oferujemy pieczone jagnięta, baraninę, żeberka na mioduli, baciarski bigos, oryginalne oscypki z grilla zawijane w boczku, kite pieczoną z kapustą, pieczone ziemniaki z bryndzą itp. Wszystkie potrawy przyrządzamy na bieżąco. Imprezie towarzyszy na życzenie kapela góralska „Karpackie Zbóje” i dodatkowo istnieje możliwość organizacji profesjonalnego napadu zbójnickiego.
Drugą opcją gotowania ze zbójnikami jest przygotowanie potraw wraz z uczestnikami imprezy oraz wspólne gotowanie zbójnickiej zupy, kwaśnicy na świńskim ryju oraz innych dań w zbójeckim kotle.
Kapitan kompanii zbójnickiej biesiaduje ze swoimi zbójeckimi kamratami i namawia współbiesiadników aby dali popróbować zbójeckich przysmaków, a zbójnicy proponują zacnym Gościom naukę przyrządzania zbójeckiego jadła, aby zadowolić zgłodniałego hetmana zbójnickiego.
ZBÓJNICKIE Group dysponuje potężnymi patelniami i wielkimi kotłami w których możemy uwarzyć praktycznie wszystko co ino nam się zamarzy! Nad paleniskiem rozpalimy harnasiową watrę, a Goście pomogą nam w przygotowaniu zbójnickiego jadła.
Każdy z uczestników zbójnickiego gotowania otrzyma od naszej kompanii zbójnickiej Karpackie Zbóje specjalną zapaskę z naszym logotypem i odpowiednie składniki do pokrojenia. Gdy już składniki będą odpowiednio przygotowane, w odpowiednich proporcjach harnaś Karpackich Zbójów wrzuca je do wielkiego kotła w którym bulgoce spieniona górska woda. Pod kotłem pali się góralska watra. Harnaś bacznie obserwuje poczynania wszystkich uczestników zbójeckiego gotowania. Wszyscy uczestnicy zbójnickiego gotowania muszą się mocno natrudzić, by potrawa była dobrze przyrządzona i smaczna. Harnaś który jest jednocześnie szefem kuchni degustuje zbójecki przysmak i wybiera spośród uczestników gotowania jednego zwycięzcę, który dostaje piękną pamiątkę regionalną promującą Szlak Zbójników Karpackich. Po ceremonii gotowania następuje zbójnicki poczęstunek, zbójnickie śpasy, harce, tańce i swawole z Karpackimi Zbójami!
„Piyknie pytomy na zbójeckie gotowanie z Karpackimi Zbójami” Hej!
ZBÓJNICKIE BIESIADY Z KARPACKIMI ZBÓJAMI
Fot. Mięsiwo zbójeckie.
Oj, idzie se Janicek,
oj, popod zieleniny.
Gwizda se i śpiewa,
pojad niedźwiedziny!
Chcemy Państwu zaproponować możliwość zorganizowania zbójnickiej biesiady dla Waszych Gości, pracowników i strategicznych klientów. Posiadamy kilkuletnie doświadczenie w organizacji tego rodzaju imprez. Do tego syćkiego bedzie wom wtórowała góralsko muzyka.
Na naszych ucztach zbójeckich aż huczy od śpiewów, muzyki i gwaru. U nas można spotkać ostatnich prawdziwych KARPACKICH ZBÓJNIKÓW! Na naszych zbójnickich imprezach plenerowych chcemy jak zwykle przybliżyć wspaniałe jadło naszej rodzimej kuchni. Oczywiście nie zabraknie zbójników w swoich wspaniałych strojach, wiwatujących strzałami z pistoletów a może i armaty. Na naszych zbójnickich imprezach plenerowych przewidziane jest mnóstwo atrakcji dla wszystkich. Wszystkie potrawy przyrządzamy na bieżąco. Imprezie towarzyszy na życzenie kapela i napad zbójnicki.
Serwujemy zbójnickie żarło z górskiej półki. Wspólnie wypijemy putnie zbójeckiej okowitki lub palenki. Zbójecką gorzałkę podawać będziemy ze specjalnego czerpaka. Razem zjemy zbójnicki chleb prosto z pieca podany z garncem swojskiego smalcu z pieprzem tłuczonym w moździerzu. Będziemy degustować zbójnickie mięsiwo w glinianych misach i popijać to wszystko zbójnicką herbatą z Zielin. Na naszych zbójnickich biesiadach będziecie mogli najeść się do syta przy migotliwym blasku zbójnickiej watry, siedząc na baranich skórach na ławach zbitych z grubych tarcic, zjeść pyszną zbójnicką warzonkę, czy zbójnicką parzybrodę. Stoły pełne będą rubzaków mięcha wszelakiego. Usiądziecie se przy żarzących się głowniach ogniska, gdzie całe udo sarnie skwierczy nad żarem, a zapach pieczeni zbójnickiej drażni nozdrza naszych zacnych Gości. Przyrządzamy też zimne bufety po zbóju, oryginalną i smaczną garmażerkę, przekąski i sałatki.
Nasze góralskie biesiady odkryją na nowo zapomniane karpackie smaki. Na biesiadach zbójnickich serwować będziemy zbójnickie poleśniki, zbójnickie kołacze z roztopionym, ciepłym masłem, słodką buchtę. Dzięki nam dowiesz się jak smakuje domowa kapusta z dębowej beczki z kminem, ze solą, z młodymi kwackami, pokrojonemi we skibki. Do picia zaserwujemy kompot ze suszonych śliwek i karpacką krynicę z samego serca gór!
Dla odmiany niektóre z naszych zbójeckich biesiad będziemy organizować w formie zbójnickich pikników na śródleśnych górskich polanach, wśród snopów siana.
Na naszych zbójnickich imprezach cateringowych wyzwolimy w Tobie chęć do prawdziwego życia, do zbójnickiej ślebody. Z nami poznasz co to pasterskie życie, czy taniec w buczynach przy akompaniamencie zbójnickich gęśli. Nauczymy Cię zbójnickiego lub hajduka – tańca wołosko – siedmiogrodzkiego.
Prosimy Wos piknie na zbójecką biesiade!
CATERING NA ZBÓJNICKICH KULIGACH BIAŁYCH I ZIELONYCH
Fot. Janosikowe przysmaki.
Kompania zbójnicka Karpackie Zbóje w Wysowej Zdroju
Bo się Proćpak nie leni,
kiej się mu kce pieceni!
Podczas zbójnickich kuligów proponujemy Państwu wiele zbójeckich i góralskich smakołyków. Dania te mogą być serwowane podczas kuligu pod góralskimi wiatami, w kolibach góralskich, w bacówkach, karczmach.
Pytomy Wos piknie, obyście sie zapoznali z wyborem potraw i dodatków sporządzanych według tradycyjnych góralskich receptur.
Propozycje smakowitych i swojskich dań regionalnych, które serwujemy podczas kuligów:
- Pieczony prosiak z kaszą i kapustą,
- Wędzony pstrąg potokowy, podawany z ziemniakami pieczonymi w ognisku,
- Żurek z chlebem,
- Żurek staropolski z jajkiem,
- Zupa grzybowa z ziemniakami,
- Kwaśnica na świńskim ryju,
- Bigos zbójnicki,
- Gulasz zbójnicki,
- Bogracz,
- Krupniok z grilla,
- Karczek z rusztu z podpiekaną cebulką,
- Świńska kita (szynka) z kapustą i zasmażanymi ziemniaczkami,
- Kiełbasa do samodzielnego smażenia + dodatki (ketchup, musztarda, sosy, swojski chleb),
- Stek z grilla,
- Golonko z kapustą,
- Chleb ze smalcem i ogórkiem (pajda chleba ze smalcem, ogórek kiszony podawany z beczki),
- Chleb z bryndzą,
- Serek bacy z żurawiną,
- Pieczok z bryndzą,
- Sałatki
- Góralskie słodkości: kołocz wiślański z serem lub jabłkami,
- Chleb ze smalcem (ze szpyrkami) i ogórkiem,
- Łoscypek z żurawinką,
- Regionalna decha przysmaków (sery, wędliny, boczek, serki wędzone).
- Inne dania/napoje na życzenie klienta.
Nasze zbójnickie menu to wiele oryginalnych góralskich potraw, pysznych i niecodziennych. Przygotowane według tradycyjnych receptur z dziada pradziada.
Przykładowe góralskie menu wyboru:
- Kwaśnica na świńskim ryju – to tradycyjna zupa z polskiej kuchni góralskiej. Przyrządzana jest z soku z kiszonej kapusty oraz mięsa i dodatków. Bardzo zdrowa i smaczna doskonale rozgrzewa przemarzniętych kuligowiczów;
- Żurek zbójecki – to tradycyjna góralska zupa z dodatkami. Żurek po zbójnicku jest gęsty, bardzo pożywny. Na Państwa życzenie może być podany w chlebie dostarczanym przez najlepszą piekarnię w Beskidach w Żywcu – Piekarnię Molińskich, która działa nieprzerwanie od 125 lat;
- Świńska kita podawana z kaszą i kapustą – to świńska szynka wieprzowa - wcześniej odpowiednio zapeklowana, przyprawiona i przygotowana, podawana na ciepło z kapustą zasmażaną i kaszą gryczaną;
- Krupniok (kaszanka) z tradycyjnym chlebem z szabaśnika - jedno z tradycyjnych dań góralskich- stanowi doskonały podkład dla mocniejszych trunków, takich jak zbójecka palinka;
- Chleb ze smalcem + ogórek kiszony z beczki - dobrze przyprawiony smalec ze skwarkami z dodatkiem cebuli i swojski ogórek kiszony, kwaszony w beczce;
- Chleb z bryndzą - doskonałe żywieckie pieczywo z dodatkiem bryndzy - jest to delikatny ser o charakterystycznym słonawym smaku wymieszany z odrobiną masła;
- Serek gazdy z żurawiną – oscypek to serek podawany jest żurawiną - może być podany na ciepło lub na zimno. Najlepszy jest podgrzany i opieczony nad paleniskiem;
- Karczek z grilla - zapeklowany , przyprawiony i bardzo syty - propozycja na każdą imprezę integracyjną;
- Pieczok z bryndzą - duży ziemniak pieczony, podawany w folii aluminiowej długo zachowuje ciepło z dodatkiem bryndzy;
- Kołocz - kołacz sporządzany według tradycyjnych receptur z różnymi dodatkami- najbardziej popularny jest kołacz z serem.
Napoje dostępne podczas zbójnickich kuligów:
- wino grzane (Zbójeckie Grzane),
- piwo grzane (Harnaś),
- herbata ziołowa (herbata ze zielin),
- herbatka z prądem,
- kawa, herbata,
- soki i napoje gazowane,
- wódki regionalne (degustacje alkoholi regionalnych).
W programach zbójnickich i integracyjnych uczestnicy częstowani są Miodunką (zbójecki napój mocno rozgrzewający).
PODCZAS ZBÓJNICKICH KULIGÓW POLECAMY DEGUSTACJE REGIONALNYCH ALKOHOLI!
Fot. Zbójnicka okowitka.
Degustacje zbójnickich trunków podczas kuligów w Beskidach
Nie bój sie siuhaju,
nie zginies, nie zginies,
kie sie babiogórski
wodzicki napijes!
Tradycja produkcji wódek regionalnych w Beskidach sięga XIX wieku, najbardziej znanymi trunkami z tamtego okresu jest warzonka i miodonka. Dla podtrzymania i krzewienia tych regionalnych powstało szereg regionalnych wódek, które mogą Państwo degustować podczas biesiady góralskiej przy ognisku na zbójnickim kuligu.
Stara Kurwica 40%
Degustacja niepowtarzalnej wódki regionalnej – Kurwicy o niepowtarzalnym smaku, chlubiącej się swoim rodowodem pochodzącym ze starych beskidzkich receptur. Wódka regionalna jest ręcznie rozlewana. Dla zachowania swojego niepowtarzalnego charakteru Gorzałka zastrzegła swoje imię jak i recepturę.
Stara Kurwica 40% jest wódką starzoną, leżakowaną 16 lat w beczkach dębowych. Posiada kolor dębu i posmak dębiny. Jest alkoholem na bazie spirytusu zbożowego. Smakiem przypomina brandy, niektórzy twierdzą, że jest to „Polska Whisky”. Wyśmienicie komponuje się z kawą.
Miodonka zbójnicka 35%
Jest wpisana do Rejestru Produktów Regionalnych Ministerstwa Rolnictwa. Wódka góralska w Beskidzie Śląskim znana jest od 1882 r. według przekazów historycznych. Składnik to: spirytus, górska woda źródlana, miód. Leżakowana minimum 1 rok. Najlepsza na ciepło, podgrzana w rondlu. Temperatura spożycia 40 stopni C. Tradycyjny alkohol podawany podczas ważnych uroczystości rodzinnych w Beskidach.
Zbójnicka warzonka 38%
Według podań historycznych znana już od 1886 r. w Beskidzie Śląskim. Jest to tradycyjna, regionalna wódka korzenna, bogata w składniki naturalne. Podstawowe składniki to: spirytus, woda górska, miód, jałowiec, ziele angielskie, liść laurowy, cynamon, gałka muszkatołowa, pieprz, papryka, wanilia, karmel, sól, dziwięciosił. Leżakowana minimum 1,5 roku. Można ją przygotowywać na kilka sposobów. W procesie podgrzewania w rondlu dodajemy masło lub czekoladę gorzką, temperatura spożycia max. 60 stopni C. Doskonale smakuje z kawą. Używana przez górali jako lekarstwo na wszelkie dolegliwości.
Macidula 40% Cytrynówka z nutką miodu
Według przepisu Pawła Golca z Milówki. Jest to wódka cytrynowa z nutą miodu. Na Żywiecczyźnie znana już od 1949 r. Macidula to postać z Żywieckich Dziadów, znana też pod nazwą: łatkorka, sznurkorka, sznurkarz. Skład: spirytus, woda górska źródlana, cytryna, miód. Ulubiony napój obrzędowy Żywieckich Dziadów. Podaje się ją zmrożoną. Górale dodają Maciduli do herbaty i używają jako lekarstwo na przeziębienie.
Starka Prezydencka 40%
Specjalnie filtrowana wódka 16-letnia. Wyprodukowana dla Prezydenta z okazji Dożynek Prezydenckich w Spale 2011 r. Wódka ze spirytusu zbożowego przechowywana w beczkach dębowych wypalanych. Starka Prezydencka ma kolor dębu, posmak dębiny. Podaje się ją w temperaturze pokojowej. Ilość butelek ograniczona!
Warzonka Prezydencka 38%
Wyjątkowa wódka przygotowana dla gości Prezydenta, serwowana podczas Dożynek Prezydenckich Spała 2011. Bez koloru karmelu. Podaje się ją na ciepło. Ilość butelek ograniczona!
Wódka Szwagrów 50%
Skierowana do wszystkich szwagrów, tych dobrych i tych złych. Dobrym dajemy pełną butelkę, a złym – pustą! Jest to wódka biała, przygotowana ze spirytusu zbożowego, leżakowana przez dłuższy okres co sprawia, że jej smak jest bardzo delikatny. UWAGA może sponiewierać ! Przed podaniem zmrozić !Doskonale nadaje się do góralskiej herbaty.
Kurwica 40%
Wódka biała klasy Premium, 6-krotnie destylowana. Delikatna w smaku i zapachu. Sporządzona ze spirytusu neutralnego. Doskonała baza do wszelkich drinków, jak również picia solo. Przed podaniem zmrozić !
Śliwowica zbójnicka 50%
Serdecznie zapraszamy na zbójnickie degustacje podczas kuligów i nie tylko!
Koszt degustacji 55 zł brutto/ osoba
W cenie:
- Warzonka x 4 / kieliszki 38 % - podawana na ciepło
- Miodonka x 2 / kieliszki 35% - podawana na ciepło
- Macidula x 1 /kieliszek 40%
- Kurwica drink „ BIAŁA ZADYMA” 40% klasy Premium
- Góralska kawa /Stara kurwica 16 lat leżakowana w dębowych beczkach
- Zbójnicka herbata/ Przekurwica o mocy 50 %
Czas trwania pokazu w zależności od wielkości grupy. Pokaz prowadzony przez Mistrza sztuki barmańskiej.
Alkohole w ofercie podczas zbójnickich kuligów:
- Miodonka Zbójnicka,
- Warzonka Zbójnicka,
- Macidula,
- Kurwica,
- Stara Kurwica,
- Wódka Szwagrów,
- Warzonka Złota Prezydencka,
- Starka Prezydencka.
Wszystkie oferowane przez nas alkohole można również zakupić po pokazie.
CZYM DYSPONUJEMY PODCZAS ZBÓJNICKICH IMPREZ PLENEROWYCH:
- Namiotem piwnym o pow. 400 m2 z 400 miejscami siedzącymi;
- Ogródkiem piwnym wyposażonym w ok. 20 parasoli ogrodowych oraz miejscami siedzącymi w ilości ok. 900;
- Sceną muzyczną o pow. 150 m2;
- Altaną gastronomiczną do sprzedaży i wydawania piwa, napojów i posiłków;
- Przyczepą gastronomiczną do serwowania piwa i napojów;
- Sprzętem do rozlewu piwa i do wydawania posiłków ;
- Toaletami stacjonarnymi i plenerowymi;
- 2 namiotami piwnymi o łącznej powierzchni 300 m2, wyposażonymi w 300 miejsc siedzących oraz parasole i meble plenerowe.
PONIŻEJ PRZEDSTAWIAMY PRZYKŁADOWY ASORTYMENT POSIŁKÓW, PIWA I NAPOJÓW Z NASZEJ ZBÓJNICKIEJ OFERTY:
PIWA I NAPOJE:
- Pełny asortyment piw;
- Pełny asortyment napojów koncernu Coca Cola oraz innych producentów;
- Szeroki asortyment napojów, soków i innych artykułów spożywczych (wg życzeń klienta);
ZBÓJNICKIE POSIŁKI PLENEROWE - GOŚCIOM DO SMAKU
Posiadamy swojskie wyroby bez konserwantów sprzedawane podczas imprez na wynos. Wszystkie zbójnickie smakołyki jesteśmy w stanie dowieźć wszędzie gdzie bedzie trzeba!
Na imprezach plenerowych możemy przygotowywać na oczach publiczności następujące smakołyki:
- Koryta zbójeckie z mięs pieczonych, smażonych,
- Góralskie wędliny tradycyjne bez konserwantów,
- Zbójecka karkówka z grilla,
- Schab zbója Proćpoka z grilla,
- Kotlecisko schabowe z kością, zawijane z bundzem,
- Szaszłyk wieprzowy zbója Madeja,
- Szaszłyk drobiowy, barani, jagnięcy z hrabiowskiego dworu,
- Zbójnickie golonka na piwie z szabaśnika,
- Żeberko Janosika na mioduli z grilla,
- Kiełbaski Ondraszka z grilla lub z wędzoka,
- Kaszanka / krupniok / koszka zbójnika Martyna Portasza z grilla,
- Filet drobiowy z grilla na sposób zbójecki,
- Udko z kurczaka herszta Tomasza Masnego,
- Pieczony prosiak Kwicoła,
- Prosiaki nadziewane kaszą i inne specjały,
- Pieczone jagnię na sposób zbójecki,
- Ziemniaki pieczone w ogniu z bryndzą,
- Pierogi z jagnięciną popijane cerwonym barscykiem,
- Duszonki bacowskie,
- Placki ziemniaczane z wyrzoskami,
- Kwaśnica Pyzdry na świńskim ryju lub na jagnięcinie,
- Grochówka Maryny,
- Żur zbójnicki na zakwasie ogórkowym,
- Dodatki do potraw w szerokim asortymencie,
- Gulasz zbójnicki na ostro serwowany z kotlika lub ogromnej patelni,
- Bigos zbójnicki,
- Kapusta z grochem, kapusta z grzybami,
- Krokiety po zbóju,
- Wspaniałe swojskie nalewki i samogony wysokogórskie (jałowcówka, jarzębiak, miodonka),
- Herbatki po góralsku (lipowa z sokiem malinowym, herbatka miętowa z lipową, miodem, cytryną i wkładką).
Chebojcie ku nom wartko! A żywo!
W RAMACH NASZYCH USŁUG GWARANTUJEMY PONADTO:
- Szeroki i atrakcyjny asortyment dań zimnych i gorących, oraz przekąsek do piwa;
- Szeroki asortyment napojów chłodzących i gorących, napojów alkoholowych oraz innych artykułów konsumpcyjnych dostosowanych do oczekiwań Klienta;
- Rozlew piwa do plastikowych kubków;
- Wykwalifikowany i doświadczony personel;
- Profesjonalne zabezpieczenie logistyczne imprezy;
- Przestrzeganie zasad Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi;
- Załatwienie wszelkich niezbędnych formalności związanych z organizacją imprezy;
- Możliwość zabezpieczenia imprezy przez licencjonowaną Agencję Ochrony;
- Możliwość zabezpieczenia imprezy przez służby medyczne;
- Możliwość profesjonalnego przygotowania oprawy artystycznej imprezy (program animacyjny dla dzieci, koncerty uznanych gwiazd polskiej sceny muzycznej, występy kabaretowe, pokazy tematyczne, zabawy i konkursy dla uczestników imprezy, dyskoteka plenerowa, występ zespołu muzycznego z repertuarem „do tańca”, pokazy pirotechniczne, i inne);
- Bezpieczeństwo i kameralność imprezy;
- Atrakcyjne ceny na oferowane usługi.
PRZERWY KAWOWE / LUNCHE PO ZBÓJU
- serwujemy kawy z expresu;
- napoje gorące;
- napoje zimne;
- ciasteczka koktajlowe;
- kanapki bankietowe;
- zakąski;
- wypożyczamy stoły oraz krzesła z nakryciami (garniturami);
- oraz cale zastawy do każdego klienta podchodzimy indywidualnie.
CIEPŁE POSIŁKI PO ZBÓJU
- podajemy dania w podgrzewaczach;
- serwujemy indywidualnie na zastawie;
- serwujemy na paterach biesiadni;
- z obsługa kelnerską, kucharską;
- serwujemy również posiłki w formie bufetu szwedzkiego.
BANKIETY / BUFETY PO ZBÓJU
Organizacja bankietu wymaga bardzo dużo zaangażowania ze strony organizatora dlatego do tego rodzaju imprez podchodzimy w sposób specjalny – spełniając wszelkie wyszukane pomysły,aby ta impreza miała wyjątkowy charakter, zapadła na długo w pamięci Państwa Gości.
Polecamy
- Wyszukane przekąski koktajlowe;
- na szpatułkach, jednorazowych naczyniach;
- zakąski ciepłe w podgrzewaczach.
Ponadto:
- patery z serami;
- patery z wędlinami swojskimi;
- patery z pasztetami;
- różnego rodzaju sałatki ;
- odpowiednią aranżację bufetu (okazjonalną, tematyczną);
- zapewniamy oprawę artystyczną;
- wypożyczamy stoły, krzesła;
- wypożyczamy zastawę;
- podgrzewacze do kaw, herbat;
- zastawę do napojów zimnych;
- patery lustrzane.
KIERMASZE ŚWIĄTECZNE PO ZBÓJU
Nasze zbójeckie potrawy cieszą się największym wzięciem w okresie przedświątecznego zgiełku. Jesteśmy w stanie zorganizować w dowolnym miejscu w kraju zbójnicki lub góralski kiermasz świąteczny, gdzie serwować będziemy specjały kuchni regionalnej.
PERSONEL PO ZBÓJU
Dysponujemy wykwalifikowanym zespołem kucharzy oraz kelnerów. Posiadamy duże doświadczenie w organizacji dużych eventów firmowych. Menu ustalamy według Państwa potrzeb, gustów i smaków. Nad doskonałym smakiem Państwa dań, ciekawą aranżacją każdej imprezy czuwa zbójnicki team kreatywnych ludzi, którzy pracę w gastronomi traktują jak największą życiową pasję. Serwowane przez nasz zbójnicki team dania w pełni zaspokoją podniebienia wszystkich Gości – nawet tych najbardziej wymagających!
PRZYKŁADOWY SCHEMAT ZBÓJNICKICH STANOWISK GASTRONOMICZNYCH PODCZAS ZBÓJNICKICH IMPREZ PLENEROWYCH, JARMARKÓW ŚWIĄTECZNYCH
W trakcie trwania imprezy może funkcjonować 5 stanowisk gastronomicznych, 8 stanowisk z piwem, 2 stanowiska z napojami i namiot VIP.
STANOWISKO ZBÓJNICKIE NR. I – GRILL
- Udziec wieprzowy wędzony z grilla;
- Żeberka cięte z płata na grillu;
- Boczek wędzony cięty na grillu;
- Szaszłyk drobiowy;
STANOWISKO ZBÓJNICKIE NR. II – GRILL
- Karkówka peklowana z grilla;
- Kiełbasa z grilla;
- Ślimaczek z białej kiełbasy;
- Krupniok śląski;
STANOWISKO ZBÓJNICKIE NR. III – GRILL PATELNIA
- Kapusta duszona z grzybami;
- Duszonki góralskie;
- Bigos staropolski;
- Baranina duszona po zbójnicku;
- Golonko duszone w piwie;
STANOWISKO ZBÓJNICKIE NR. IV – KUCHNIA POLOWA
- Żurek zbójnicki z kiełbasą;
- Grochówka wojskowa;
- Kwaśnica na świńskim ryju;
STANOWISKO ZBÓJNICKIE NR. V – FAST FOOD
- Frytki;
- Zapiekanka z ketchupem;
- Hamburger;
- Hot dog;
- Lody w kubku;
- Lody na patyku;
- Chipsy;
- Paluszki;
- Orzeszki ziemne, puszka 150g.
STANOWISKO ZBÓJNICKIE NR.VI – NAPOJE
- Kawa;
- Herbata;
- Śmietanka do kawy;
- Soki owocowe;
- Fanta;
- Coca-Cola;
- Sprite;
- Woda mineralna;
- Neste;
- Napój energetyczny Burn.
STANOWISKO ZBÓJNICKIE VIP: koryta góralskie tradycyjnie rzeźbione z wyżej wymienionymi produktami.
Możliwość postawienia stanowiska:
- Gofry z owocami i bita śmietaną;
- Pajdy chleba ze smalcem;
- Przy rollbarach będzie możliwość zakupienia papierosów różnych marek.
Podczas zbójnickich imprez plenerowych, pikników firmowych możliwe są do przeprowadzenia następujące konkurencje z Karpackimi Zbójami (do wyboru):
- Witacka gości;
- Dla dzieci planujemy konkurs plastyczny z nagrodami.
- Pokazy Zbójnickie, pokazy kulinarne konkursy dla dorosłych i dla dzieci
- Nauka figur popisowych góralskich (hajduk, zbójnicki);
- Turniej cięcia drzewa;
- Motanie wełny na czas dla kobiet;
- Obieranie ziemniaków na czas dla kobiet;
- Wbijanie gwoździ na czas do pieńka;
- Quiz znajomości gwary góralskiej;
- Nauka góralskiej i zbójnickiej piosenki;
- Wspólne śpiewanie zbójnickich i góralskich przyśpiewek;
- Wspaniały taniec z góralami (polki i walczyki), a Karpackie Zbóje proszą do tańca, czyli czas na hulanki i swawole;
- Pokaz tańca zbójnickiego;
- Przeciąganie liny;
- Strzelanie z bata;
- Góralskie konkurencje Strong Man;
- Góralska "Chusteczka Haftowana";
- Góralskie Przypowieści;
- Góralskie i zbójnickie kawały;
- Nauka picia po góralsku;
- Siła węchu - przekonamy się kto ma najlepszy zmysł jakim jest powonienie (rozpoznawanie serów góralskich i herbaty góralskiej);
- zbójecko narta (próba grupowa przy użyciu jednej narty ale nie na śniegu), konkurencja grupowa z użyciem zbójeckiej okowitki. Dwie drużyny po 4 osoby rywalizować będą w piciu zbójeckiej palenki. Wyznaczony dystans na czas;
- Zbójnicka strawa - czyli jedzenie na czas jabłka zanurzonego w miednicy pełnej wody;
- „Zbójnicki chrzest”, czyli golenie w dybach;
- próba na najsilniejszego StrongBaciara, czyli dźwiganie karkoski z cymśik;
- wybór Lubaski wiecoru (oceniany jest góralski dryk w tańcu oraz próba obierania ziemniaków).
- Bieg z góralką na rękach z uśmiechem oraz serdecznością na czas - zobaczymy czy potrafią mężczyźni szybko biegać z małym utrudnieniem.
Zobacz kompanię zbójnicką Karpackie Zbóje na imprezie integracyjnej w Korbielowie
Dopełnieniem zabawy jest składanie przysięgi zbójeckiej przed Harnasiem i jego zbójnikami. Doskonałe janosikowe spaśy zapewniają Karpackie Zbóje!
Nastrój zbójnickich imprez plenerowych będą tworzyć uznani muzycy!
Na stanowisku ‘ZBÓJNICKIEGO SZLAKU” Goście będą mogli zakupić zbójnickie kubki jak również zbójnickie monety z Beskidów!
PŁATNOŚĆ:
Rozliczenie za usługę następuję po wykonaniu zlecenia i wystawieniu faktury VAT. Oferujemy następujące formy płatności:
- Przelew bankowy
- Gotówka
Ceny są indywidualnie ustalane dla każdego Klienta na podstawie złożonego zapytania/zamówienia.
LINIA ZBÓJNICKICH PRODUKTÓW MIĘSNYCH DOSTĘPNYCH W NASZYM ASORTYMENCIE
Wszystkie nasze zbójeckie specjały są wykonane według tradycyjnych receptur i są wolne od jakichkolwiek ulepszaczy, a tym bardziej konserwantów. Zbójnickie wędliny zawierają podstawowe przyprawy i są wspaniałym dopełnieniem naszych tradycyjnych polskich stołów. Wiele z naszych produktów jest tradycyjnie wędzonych w wędzaku.
ZBÓJNICKIE MIĘSIWA (zapytaj o ceny)
Baleron zbójnicki pieczony (wędzony) Boczek zbójnicki pieczony (wędzony) Golonko zbójnickie
Schab pieczony po zbójnicku (wędzony) Szynka zbójecka swojska (wędzona) Wędzonka krotoszyńska pieczona (wędzona)
Wędzonka chłopska (tradycyjnie wędzona) Żeberka zbójnickie pieczone Podgardle zbójnickie pieczone (wędzone)
Kabanos koński Kabanos zbójnicki (wieprzowy) Kaszanka zbójnicka
Kiełbasa głogowska (z szynki) Kiełbasa toruńska (z szynki) Kiełbasa śląska (z szynki)
Kiełbasa żywiecka (pieczona z szynki) Kiełbasa krucha (z szynki) Pieczeń zbójnicka
Kiełbasa wiejska (z szynki) Salceson zbójnicki
ZBÓJNICKIE PIEROGI (zapytaj o ceny)
Zbójeckie pierogi oraz uszka po zbóju cieszą się ogromnym powodzeniem, są wolne od jakichkolwiek ulepszaczy, a tym bardziej konserwantów. W sezonie letnim polecamy pierogi z owocami, a w sezonie zimowym pierogi z kapustą i grzybami. Przez cały rok można u nas zamawiać:
- Pierogi ruskie 10 szt.
- Pierogi z mięsem 10 szt.
- Pierogi z bryndzą 10 szt.
- Pierogi ze szpinakiem 10 szt.
- Uszka 20 szt.
ZDJĘCIA Z NASZEGO ZBÓJNICKIEGO CATERINGU
Zmówienia na zbójeckie pikniki, catering zbójnicki, koryta góralskie przyjmujemy po wcześniejszym uzgodnieniu.
Zapraszamy serdecznie do współpracy, do skorzystania z naszej oferty rozrywkowej i kulinarnej!
Siekiereczką zwijać,
palineczkę pijać;
Héj pije se zbójniczek,
turaczkami płaci;
Popijaj, popijaj
Nowy Targ nie mijaj!
REZERWUJ ZBÓJNICKI CATERING GDZIE TYLKO CHCESZ!
MOB. + 48 609 789 879
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kup gadżet zbójnicki ze Szlaku Zbójników Karpackich.Kliknij tutaj!
Zobacz filmy z naszych zbójnickich napadów i zbójnickich eventów.Kliknij tutaj!
Projekt „SZLAK ZBÓJNIKÓW KARPACKICH”® FIRMY ZBÓJNICKI SZLAK LESZEK MŁODZIANOWSKI, a w szczególności prezentowane koncepcje, pomysły i rozwiązania na mocy ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych z dn. 04.02.1994 r. Dz. U. nr 24 poz. 83 stanowią własność autora. Projekt ZBÓJNICKI SZLAK ani żadna z jego części nie może być w żaden sposób kopiowana, powielana, dystrybuowana bez pisemnej zgody autora.