Informacja turystyczna

Żywiecka Informacja Turystyczna

ZYWIEC-IT

 

www.zywiec.org

 

zbojnickiegroup-biale

Specjalnie dla komfortu Gości i Turystów, na ul. Sienkiewicza 40A, bardzo blisko żywieckiego rynku w Żywieckiej Informacji Turystycznej i Żywieckim Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego zgromadzone są przeróżne materiały promocyjne, ulotki, foldery, broszurki, mapy oraz informacje o Żywiecczyźnie i najbliższej okolicy.Żywiecczyzna to stolica doskonałego piwa oraz zbójnictwa karpackiego! U nas dowiesz się wielu ciekawostek o atrakcjach naszego regionu i o zbójnikach beskidzkich grasujących w Beskidach. U nas też zarezerwujesz wiele wycieczek, m.in. Pętlą Beskidzką, Kaskadą rzeki Soły,  Szlakiem Zbójników Karpackich.

Zobacz zdjęcia z naszego pięknego Żywca!

Prowadzimy także sprzedaż map turystycznych, przewodników, pocztówek, gadżetów zbójnickich i góralskich, pamiątek z Żywca, z Browaru Żywieckiego i z Beskidów. Istotnym założeniem działalności biura jest możliwość zapoznania się na miejscu z wydawnictwami poświęconymi Żywiecczyźnie i Beskidom.

hws4  hws8

Fot. Beskidzka przyroda.

 

U nas można zakupić publikacje związane z naszym miastem i regionem, kalendarze, flagi oraz bilety na koncerty, recitale, przedstawienia, odbywające się głównie w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu.

W naszym punkcie można zasięgnąć informacji dotyczących wydarzeń kulturalnych i sportowych, usług noclegowych i gastronomicznych oraz pozostałych zagadnień związanych z przedmiotem jego działalności.

gt6  gt5 gt1

  Fot. Zamek Komorowskich z XV w w Żywcu.          Fot. Tydzień Kultury Beskidzkiej w Żywcu.           Fot. Pałac Habsburgów w żywieckim parku.

 

U nas zarezerwujesz kuligi w Beskidach (20 tras), możesz też zamówić występ kapeli góralskiej Karpackie Zbóje z napadem zbójnickim dla twojej grupy turystów lub zorganizować wiele wycieczek w obrębie Beskidów, ale też na terenie całej Polski, Słowacji, Czech, Niemiec, Ukrainy, Białorusi, Litwy i Obwodu Kaliningradzkiego.

W Żywieckiej Informacji Turystycznej napijecie się pysznej kawy i za darmo skorzystacie z dostępu do Internetu! Możecie też odpłatnie skorzystać z drukarki, ksero i skanera.

hws5  hws6  hws7

                                                                      Fot. Beskidzie krajobrazy.

 

Miejsce to stworzyliśmy aby przyjeżdżając na wypoczynek w Beskidy stworzyć jednocześnie okazję do szerszego poznania tego pięknego regionu. Często Goście, którzy przyjeżdżają do Żywca po raz pierwszy są zaskoczeni, że w tak niewielkiej miejscowości można zobaczyć i doświadczyć tylu ciekawych wrażeń. Dlatego też razem z Tobą cieszymy się, gdy dzięki naszej informacji miałeś okazję poznać te cudowne okolice, aktywnie wypocząć oraz zapewnić swoim bliskim ciekawe spędzanie czasu. Dla jeszcze łatwiejszego dostępu do informacji o atrakcjach, karczmach, restauracjach, zabytkach i folklorze Beskidów, urodził się pomysł aby Państwo zaopatrzyli się u nas w przewodniki po Beskidach oraz mapy Beskidów z Wydawnictwa Compass. Obsługa turystów w językach obcych.

W Żywieckiej Informacji Turystycznej dowiesz się jak ciekawie i miło spędzić czas oraz otrzymasz aktualny kalendarz imprez.

gt2   gt3  gt4 

  Fot. Tablica pamiątkowa - Pałac Habsburgów.        Fot. Zamek Komorowskich w żywieckim parku.           Fot. Muzeum Browaru Żywieckiego.

 

Zapraszamy na naszą stronę:

www.zywiec.org

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Żywiecka Informacja Turystyczna

Ul. Sienkiewicza 40A

34-300 Żywiec

Godziny otwarcia:

Czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 17:00, w soboty w godz. 9:00 - 13:00.

Telefon: 33 475 96 52

Mob. +48 609 789 879

Pogotowie przewodnickie (zamów pilota wycieczek lub przewodnika beskidzkiego +48 606 786 213).

 

Żywieckie Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego i Żywiecka Informacja Turystyczna zaprasza w Beskidy!

 

Projekt „SZLAK ZBÓJNIKÓW KARPACKICH”® FIRMY ZBÓJNICKI SZLAK LESZEK MŁODZIANOWSKI, a w szczególności prezentowane koncepcje, pomysły i rozwiązania na mocy ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych z dn. 04.02.1994 r. Dz. U. nr 24 poz. 83 stanowią własność autora. Projekt ZBÓJNICKI SZLAK ani żadna z jego części nie może być w żaden sposób kopiowana, powielana, dystrybuowana bez pisemnej zgody autora.